گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

معاملات آرامی را در بازار فارکس شاهد هستیم. با وجود حرکات صعودی قوی دیروز دلار، باز هم شاهد حمایت نسبی سرمایه گذاران از دلار آمریکا هستیم. امروز گزارش مهم اقتصادی منتشر نشده، اما یورو در واکنش به کاهش برآورد های رشد اقتصادی ناحیه یورو تضعیف شده است. برآورد رشد اقتصادی ناحیه یورو از ۲٫۳ درصد به ۲٫۱ درصد کاهش یافته است. ترامپ هنوز هم شرکای تجاری آمریکا را زیر فشار قرار داده تا به میز مذاکره بیایند. او همچنین از سایر اعضای ناتو خواسته تا بودجه دفاعی را افزایش دهند. این مسئله بر انتظارات و تمایلات سرمایه گذاران تاثیر منفی گذاشته است. افزایش هزینه های دفاعی در کنار تشدید تنش های تجاری می تواند منجر به کُندی رشد اقتصادی ناحیه یورو و کسری بودجه کشور های اروپایی شود.
اروپا از سوی ترامپ تحت فشار قرار گرفته و انگلستان هم تحت فشار BREXIT است. ارز های کالایی هم به خاطر نگرانی ها از جنگ تجاری سقوط کرده اند و در چنین شرایطی تنها دلار آمریکا تقویت می شود. تا زمانیکه اقتصاد آمریکا به عملکرد خوب خود ادامه می دهد، دلار مقصد اصلی سرمایه گذاران خواهد بود. امروز گزارش تورم مصرف کنندگان آمریکا منتشر خواهد شد و سرمایه گذاران برای رشد خوب ۰٫۲ درصدی آماده شده اند.
رشد تورم مصرف کنندگان آمریکا بالای ۲ درصد باقی مانده است، این در حالی است که فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه می دهد. حتی اخیرا ایوانز از مقامات کمیته بازار آزاد فدارل رزرو که از تغییر نرخ بهره نگران بود، از افزایش نرخ بهره حمایت کرده است. از آنجایی که وارد فصل تابستان می شویم و حجم کاری معامله گران کاهش خواهد یافت، به احتمال زیاد شاهد حرکات قیمتی آرامی در بازار خواهیم بود. اما معامله گران بایستی توجه داشته باشند که تنش های سیاسی ناشی از دولت ترامپ می تواند بازار را نوسانی نگه دارد. در حال حاضر به نظر می رسد که بازار فارکس در دامنه محدودی نوسان می کند و سرمایه گذاران منتظر محرک جدیدی هستند.

از ابتدای هفته دلار آمریکا در برابر رقبا تقویت شده است