گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵

تحلیل فاندامنتال (بنیادی) بازار فارکس

امروز اخبار BREXIT باعث تضعیف پوند انگلستان شدند. یکی از اعضای حزب DUP ایرلند شمالی گفته است که ظاهراً مذاکرات به سمت خروج بدون توافق انگلستان از اتحادیه اروپا پیش می‌رود. پوند در واکنش اولیه به این خبر ۴۰ پیپ در برابر دلار آمریکا سقوط کرد، با این حال از بالای ۱٫۳۰۲۰ دلار تقویت شد. هر چند که مذاکرات BREXIT دشوار است، اما باید به این نکته توجه داشت که DUP تمایل دارد که انگلستان بدون توافق از اتحادیه اروپا جدا شود. ازآنجایی‌که این حزب در دولت ترزا می در اقلیت است و قدرت محدودی دارد، شاید واکنش پوند به این خبر موقتی باشد. به‌خصوص که بازار نسبت به خروج همراه با توافق انگلستان از اتحادیه اروپا خوش‌بین است.
امروز نشست کابینه دولت انگلستان موجب نوسانات شدیدی در بازار خواهد شد، اما بایستی توجه داشت که طرح‌های اتحادیه گمرکی و دسترسی مؤسسات مالی انگلستان به بازار اروپا تقریباً از سوی دو طرف تائید شده است. البته هنوز مسئله مرزهای ایرلند حل نشده باقی‌مانده است، اما باید گفت که توافقات لازم درباره موضوعات اصلی به‌دست‌آمده است. به همین دلیل شانس رسیدن به توافق نهایی BREXIT بیشتر از عدم دست‌یابی به آن است.
امروز در اروپا شاخص نهایی PMI ناحیه یورو منتشر شد. این شاخص با تعدیل مثبت از ۵۲٫۷ واحد به ۵۳٫۱ واحد رسیده است. با این حال شاخص‌های اقتصادی نشانگر پایین‌ترین رشد فعالیت‌های اقتصادی ناحیه یورو در دو سال گذشته هستند. با این وجود، اقتصاد ناحیه یورو از رکود اقتصادی فاصله زیادی دارد. EURUSD در واکنش اولیه توانست تا ۱٫۱۴۲۵ دلار صعود کند، اما در ادامه تضعیف شد. در هر صورت انتظار می‌رود که امروز محرک اصلی بازار انتخابات میان دوره‌ای آمریکا باشد.

عملکرد دلار آمریکا در برابر ارز های اصلی

از ابتدای هفته تنها دلار کانادا و فرانک سوئیس در برابر دلار آمریکا تضعیف شده اند