گزارش نیمروزی بازار های جهانی

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷

اخبار فارکس و بورس سهام اروپا

امروز شاهد عملکرد مبهم بازارهای سهام جهانی هستیم. سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا هستند و به همین دلیل از ورود به بازار خودداری می‌کنند. شاخص‌های سهام اروپا همراه با شاخص‌های آتی سهام آمریکا افت کرده‌اند، درحالی‌که بازار سهام آسیا در محدوده مثبتی به کار خود پایان داد. در بازار فارکس، پوند انگلستان به حرکات صعودی خود ادامه می‌دهد. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری و دلار آمریکا هم باثبات است.
شاخص Stoxx Europe 600 بعد از بازگشایی مثبت، افت کرده است. کاهش قیمت سهام شرکت‌های بانکی و خودرویی دلیل اصلی افت شاخص سهام اروپا بوده است. در همین حال شاخص آتی سهام S&P 500 آمریکا هم در محدوده منفی قرار دارد. در آسیا وضعیت نسبتاً خوب بود و شاخص‌های سهام در ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و هنگ‌کنگ رشد کردند. اما بازار سهام چین عملکرد ضعیفی داشت. این در حالی است که معاون رئیس‌جمهور چین اعلام کرده که برای حل اختلافات تجاری با آمریکا آماده است. در بازار اوراق قرضه، اوراق قرضه اروپایی هم عملکرد مبهم و نوسانی دارند.
درحالی‌که همه منتظر نتیجه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا هستند، سرمایه‌گذاران نیم‌نگاهی هم به دولت انگلستان دارند. امروز ترزا می (نخست‌وزیر انگلستان) تلاش خواهد کرد تا حمایت کابینه برای دست‌یابی به توافق BREXIT را به دست آورد.