گزارش نیمروزی بازار های جهانی

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹

اخبار فارکس و بورس سهام اروپا

دیروز شاخص‌های سهام اروپا بدترین روز معاملاتی در بیش از دو سال گذشته را تجربه کردند. با این حال امروز شاهد بازگشت صعودی بورس سهام اروپا هستیم. به نظر می‌رسد که تمایلات ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران تا حدودی بهبود یافته است. با این حال هنوز هم معامله گران مظطرب هستند و شاخص‌های آتی سهام آمریکا افت کرده‌اند. قیمت اوراق خزانه‌داری آمریکا هم به خاطر وجود جریانات ریسک‌پذیری افزایش یافته است.
شاخص Stoxx Europe 600 در معاملات روز پنجشنبه بیشترین کاهش را ثبت کرد. میزان کاهش دیروز شاخص سهام اروپا از زمان برگزاری همه‌پرسی BREXIT تا به امروز بی‌سابقه بوده است. در بورس سهام آسیا، شاخص‌های سهام هنگ‌کنگ و چین رشد کرده‌اند، با این حال شاخص سهام ژاپن بدترین عملکرد را به نمایش گذاشته است. بازار اوراق قرضه اروپا هم نوسانات محدودی دارد و اکثر ارزهای اصلی هم پیش از انتشار گزارش‌های اشتغال آمریکا در دامنه محدودی نوسان می‌کنند.
از انگلستان هم خبر می‌رسد که فعالین سیاسی بی‌صدا در حال آماده شدن برای برگزاری همه‌پرسی دوم BREXIT هستند. به گزارش Fianancial Times گفته می‌شود که فعالین سیاسی به این نتیجه رسیده‌اند که توافق BREXIT در پارلمان تصویب نخواهد شد. هنوز پوند واکنش قابل‌توجهی نشان نداده است و بعد از رسیدن به محدوده ۱٫۲۸ دلاری تضعیف شده است، که بیشتر به خاطر رشد نسبی دلار آمریکا در بازار فارکس است.