آیا الگوی نموداری پرچم اونس طلای جهانی عمل خواهد کرد؟

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷

تحلیل تکنیکال

طبق نمودار چهارساعته اونس طلای جهانی ملاحظه می شود که رالی نزولی چهار ماهه بازار که از مقاومت ۱۳۶۵ دلاری شروع شده بود، از سوی کف قیمتی ۱۶ اوت در نرخ ۱۱۶۰ دلاری متوقف شده است. در ادامه خریداران از اطراف این نرخ رُند وارد بازار شدند که نتیجه آن شکست خط روند نزولی پنج ماهه و بازگشت اصلاحی بازار تا سطح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی بود. اما محدوده ۳۸٫۲ درصدی در نرخ رُند ۱۲۴۰ دلاری مانع از ادامه حرکات اصلاحی شد و بازار را به سمت محدوده حمایتی ۱۲۱۶-۱۲۱۲٫۶۵ بازگرداند. در گزارش قبلی به احتمال حرکت بازار تا مقاومت ۱۲۳۵ دلاری (مقاومت ۱۲۳۳٫۲۵ به ۱۲۳۵ انتقال یافته است) اشاره شده بود که بازار با فشارهای خرید مواجه شد و اونس طلا در ادامه بازگشت صعودی از محدوده حمایتی به ۱۲۳۵ دلاری رسید. اخیراً حرکات قیمتی بازار در الگوی نموداری پرچم محدود شده اند.

سیگنال شکست

در معاملات امروز، اگر اونس طلا از سوی نرخ رُند ۱۲۳۰ دلاری حمایت شود، می تواند دوباره به سقف پرچم برسد. از آنجایی که الگوی پرچم، الگوی پیرو روندی است، شکست سقف پرچم به همراه مقاومت ۱۲۳۵ دلاری رالی صعودی جدیدی تا نصف ارتفاع میله پرچم و در نهایت تا کل ارتفاع میله پرچم به راه خواهد انداخت. محدوده ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی در نرخ رُند ۱۲۴۰ و نرخ میانی ۱۲۴۵ دلاری می توانند برای خریداران دردسر ساز باشند.

سیگنال بازگشتی

در مقابل اگر بازار به زیر حمایت ۱۲۳۰ دلاری عبور کند، اونس طلا می تواند دوباره به سمت کف الگوی پرچم بازگردد. در صورت شکست کف پرچم به همراه نرخ میانی ۱۲۲۵ دلاری، قیمت طلا تا نرخ رُند ۱۲۲۰ دلاری و محدوده حمایتی کاهش خواهد یافت.

 

تحلیل تکنیکال اونس طلای جهانی نمودار چهارساعته

بهترین شرایط معاملاتی برای معامله گران اونس طلا در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت