آیا بازگشت صعودی EURUSD از حمایت ۱٫۱۳۰۰ دلاری ادامه می یابد؟

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳

تحلیل تکنیکال

طبق نمودار روزانه، جفت ارز EURUSD از مقاومت رُند ۱٫۲۴۰۰ دلاری تا حمایت ۱٫۱۳۰۰ دلاری سقوط کرده است. این رالی نزولی چهار ماه زمان بُرده است. در ادامه خریداران از اطراف نرخ ۱٫۱۳۰۰ دلاری وارد بازار شدند که نتیجه آن بازگشت صعودی نرخ برابری تا مقاومت ۱٫۱۸۰۰ دلاری بود. روز ۳۱ اکتبر، EURUSD در ادامه بازگشت نزولی از ۱٫۱۸۰۰ برای دومین بار متوالی با حمایت ۱٫۱۳۰۰ دلاری درگیر بود که دوباره نتوانست آن را بشکند و تا نرخ رُند ۱٫۱۴۰۰ تقویت شد. در اطراف نرخ رُند ۱٫۱۴۰۰ دلاری شاهد تشکیل دو پین بار نزولی و صعودی هستیم که نشانگر تنش میان خریداران و فروشندگان برای مشخص کردن مسیر بعدی بازار است.

سیگنال بازگشتی

اگر در معاملات امروز، نرخ برابری یورو به دلار آمریکا از سوی نرخ ۱٫۱۴۰۰ حمایت شود و به پین بار صعودی (تشکیل شده در روز گذشته) واکنش نشان دهد، در صورت شکست مقاومت ۱٫۱۴۳۲ به همراه دنباله پین بار نزولی (نرخ ۱٫۱۴۵۶) جفت ارز می تواند تا مقاومت های ۱٫۱۵۰۰، ۱٫۱۵۵۰ و ۱٫۱۶۰۰ حرکت کند.

سیگنال شکست

در مقابل حفظ موقعیت مقاومت ۱٫۱۴۳۲ دلاری و عبور به زیر نرخ رُند ۱٫۱۴۰۰ دلاری و دنباله پین بار صعودی (۱٫۱۳۵۳)، EURUSD را دوباره به حمایت رُند ۱٫۱۳۰۰ دلاری خواهد رساند. برای شروع حرکات نزولی جدیدی، بایستی ۱٫۱۳۰۰ دلاری به طور قطعی شکسته شود.

 

تحلیل تکنیکال EURUSD نمودار روزانه