آیا بازگشت نزولی GBPUSD از سقف کانال ادامه خواهد یافت؟

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲

تحلیل تکنیکال

طبق نمودار یک ساعته جفت ارز GBPUSD ملاحظه می شود که رالی نزولی بازار که از اوج قیمتی ۱٫۴۳۷۶ دلاری شروع شده بود، بعد از ثبت کف قیمتی ۱٫۲۶۶۲ دلاری متوقف شده است. این کف قیمتی داخل محدوده حمایت هفتگی ۱٫۲۷۰۰-۱٫۲۶۰۰ قرار دارد. در ادامه خریداران از اطراف محدوده حمایتی بلند مدت وارد بازار شدند و نتیجه آن ورود بازار به فاز اصلاحی تا سطح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی بوده است. اما محدوده مقاومتی چهارساعته ۱٫۳۳۰۰-۱٫۳۲۵۰ مانع از ادامه حرکات اصلاحی بازار شده و GBPUSD در فاز خنثی بین محدوده مقاومتی و محدوده حمایتی نوسان می کند. اخیراً حرکات نزولی بازار در قالب کانال نزولی بوده است.

سیگنال بازگشتی

در معاملات امروز، نرخ برابری پوند انگلستان به دلار آمریکا در ادامه بازگشت نزولی از سقف کانال تضعیف شده و به حمایت جزئی ۱٫۲۷۳۰ دلاری رسیده است. ادامه فشارهای فروش و عبور به زیر ۱٫۲۷۳۰ دلاری، می تواند GBPUSD را به حمایت کلیدی ۱٫۲۷۰۰ دلاری و کف کانال (منطبق با کف قیمتی ۱٫۲۶۶۲) برساند. شکست کف کانال به همراه کف قیمتی ۱٫۲۶۶۲ دلاری، مسیر نزولی بازار را تا کف محدوده حمایتی در نرخ رُند ۱٫۲۶۰۰ دلاری هموار خواهد کرد.

سیگنال شکست

در مقابل اگر حمایت جزئی ۱٫۲۷۳۰ دلاری موقعیت خود را حفظ کند، می تواند GBPUSD را دوباره به سقف کانال بازگرداند. اگر جفت ارز بتواند به بالای سقف کانال و نرخ رُند ۱٫۲۸۰۰ دلاری عبور کند و سیگنال خرید صادر شود، در این صورت مسیر حرکت بازار تا مقاومت اول در نرخ میانی ۱٫۲۸۵۰ و محدوده مقاومت اصلی در ۱٫۲۹۰۰-۱٫۲۸۸۵ هموار خواهد شد.

 

تحلیل تکنیکال GBPUSD نمودار یک ساعته