واکنش مثبت USDJPY به حمایت های قوی تکنیکال

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴

تحلیل تکنیکال

با توجه به نمودار چهارساعته جفت ارز USDJPY ملاحظه می شود که رالی صعودی شروع شده از کف قیمتی ۱۰۴٫۶۴، بعد از برخورد به ناحیه مقاومت روزانه ۱۱۴٫۵۰-۱۱۴٫۰۰ متوقف شده است. از اواخر ماه مه، رالی صعودی بازار در قالب کانال صعودی میان مدت بوده است. اخیراً نرخ برابری دلار آمریکا به ین ژاپن در الگوی نموداری مثلث نوسان می کند. روز گذشته، USDJPY بعد از برخورد به مقاومت جزئی ۱۱۳٫۲۰ با فشارهای فروش مواجه شد و در نتیجه به زیر کف الگوی مثلث دو ماهه و کف قیمتی کانال شش ماهه عبور کرد. اما به دلیل حمایت های مهمی که جفت ارز پیش رو دارد، احتمال بازگشت USDJPY وجود داشت که بر این اساس جفت ارز بعد از برخورد به نرخ ۱۱۲٫۳۰ حمایت شد و با تشکیل پین بار صعودی دوباره به داخل مثلث بازگشت.

سیگنال بازگشتی

در معاملات امروز نیز کف کانال و کف الگوی مثلثی دوباره از بازار حمایت کرده اند و در نتیجه آن جفت ارز تقویت شده است. اگر USDJPY بتواند به بالای نرخ رُند ۱۱۳٫۰۰ عبور کند، به بازگشت صعودی از کف کانال تا مقاومت های بازار در سطوح ۱۱۳٫۲۰، ۱۱۳٫۵۰ و سقف مثلث ادامه خواهد داد.

سیگنال شکست

در مقابل اگر نرخ رُند ۱۱۳٫۰۰ در قالب مقاومت عمل کند، می تواند USDJPY را دوباره به کف کانال و مثلث بازگرداند. در صورتی که جفت ارز به زیر کف الگوی مثلث و کف کانال عبور کند، دوباره با حمایت های ۱۱۲٫۳۰ و نرخ رُند ۱۱۲٫۰۰ مواجه خواهد شد. برای شروع حرکات نزولی جدید به شکست قطعی کف کانال همراه با نرخ رُند ۱۱۲٫۰۰ نیاز است.

 

تحلیل تکنیکال USDJPY نمودار چهارساعته