دیدبان: اخبار و تحلیل های لحظه ای بازار فارکس، طلا و نفت خام

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

اخبار فارکس و بورس سهام اروپا

امروز شاخص‌های سهام جهانی افت کرده‌اند. رکود در بخش تولیدی ناحیه یورو موجب تشدید نگرانی‌ها از رشد اقتصاد جهانی شده است. در اروپا سقوط قیمت سهام شرکت‌های بانکی و معدنی باعث افت شاخص Stoxx Europe 600 شده است. قیمت اوراق قرضه اروپایی به خاطر جریانات ریسک گریزی بازار افزایش یافته و در بازار فارکس هم شاهد سقوط یورو هستیم.
شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم از بازگشایی منفی بورس نیویورک حکایت دارند. در آسیا شاخص سهام کره جنوبی بیشترین افت را ثبت کرده است. به نظر می‌رسد که سرمایه گذاران بازارهای سهام جهانی با احتیاط کار را دنبال می‌کنند. روز جمعه تمامی بازار های مهم دنیا تعطیل هستند و روز دوشنبه هم اکثر بازارهای اروپایی تعطیل خواهند بود. شاخص‌های اقتصادی اخیر چین و گزارش‌های مالی شرکت‌ها خوب بودند، اما به نظر می‌رسد که برای بهبود تمایلات ریسک‌پذیری کافی نیستند.

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵(جــدیدترین)

سقوط یورو در واکنش به گزارش ضعیف PMI تولیدی آلمان

اخبار فارکس

شاخص PMI بخش تولیدی آلمان ضعیف‌تر از انتظارات بازار منتشر شد. بخش تولیدی آلمان همچنان در رکود اقتصادی قرار دارد. یورو در واکنش به این خبر سقوط کرد و می‌توان انتظار ادامه حرکات نزولی EURUSD را داشت. بایستی توجه داشت که اقتصاد آلمان در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ وارد فاز رکود شد، اما در فصل پایانی سال ۲۰۱۸ توانست از فاز رکود خارج شود. اما عملکرد ضعیف بخش تولیدی آلمان می‌تواند نگرانی‌ها از وقوع رکود اقتصادی در آلمان را دوباره تشدید کند و موجب سقوط ارزش یورو در بازار شود.

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۳۰(جــدیدترین)

“نرخ بهره کانادا تا فصل اول سال ۲۰۲۰ تغییری نمی کند”

اخبار فارکس

بر اساس نظرسنجی رویترز اکثر اقتصاددانان انتظار دارند که بانک مرکزی کانادا (BOC) نرخ بهره را تا اوایل سال ۲۰۲۰ تغییر ندهد. بیش از ۴۰ اقتصاددان معتقدند که بانک مرکزی کانادا، فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا از تغییر سیاست‌های پولی در سال ۲۰۱۹ خودداری خواهند کرد. اکثر شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بر این باورند که نرخ بهره کانادا در نشست ۲۴ آوریل بدون تغییر در ۱٫۷۵ درصد باقی خواهد ماند و ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان هم پیش‌بینی می‌کنند که تا پایان سال ۲۰۱۹ نرخ بهره تغییری نخواهد داشت. این نظرسنجی نشان می‌دهد که نرخ بهره کانادا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ به ۲ درصد افزایش خواهد یافت و بعد از آن تا پایان سال ۲۰۲۰ تغییری نخواهد کرد.

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۲۴(جــدیدترین)

تحلیلگران نسبت به افزایش نرخ بهره انگلستان بدبین هستند

اخبار فارکس

بر اساس نظرسنجی رویترز به احتمال زیاد نرخ بهره انگلستان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ افزایش می‌یابد. این در حالی است که نظرسنجی قبلی رویترز از افزایش نرخ بهره در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ حکایت داشت. در حال حاضر نرخ بهره انگلستان ۰٫۷۵ درصد است.

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۲۰(جــدیدترین)

ارزیابی فدرال رزرو از وضعیت فعلی اقتصاد آمریکا – Beige Book

اخبار فارکس

خلاصه گزارش ارزیابی فدرال رزرو آمریکا از ۱۲ منطقه اقتصادی این کشور – Beige Book
“رشد اقتصادی آمریکا در ماه مارس و اوایل آوریل ملایم بوده است. اکثر مناطق دوازده گانه اقتصادی آمریکا اعلام کرده‌اند که رشد اقتصادی مشابه دور قبل بوده، با این حال رشد اقتصادی تعدادی از مناطق تقویت شده است. رشد اشتغال در سرتاسر آمریکا ادامه دارد. نُه منطقه اقتصادی با رشد ملایم اشتغال همراه بوده اما سه منطقه اقتصادی رشد ضعیف داشته‌اند. اکثر مناطق با کمبود نیروی کار متخصص در بخش تولیدی و ساخت‌وساز مواجه هستند.
رشد قوی اشتغال و پایین بودن نرخ بیکاری باعث شده تا نرخ رشد دستمزدها سیر صعودی داشته باشد. از گزارش قبلی Beige Book تا به امروز سطح عمومی قیمت‌ها رشد ملایمی داشته است. گزارش مخارج مصرف‌کنندگان اندکی مبهم بوده، اما نشانگر کاهش فروش در بخش خرده‌فروشی و خودرو بوده است. در بخش تولیدی فعالیت کارخانجات در وضعیت مطلوبی قرار دارد، اما با این حال اکثر فعالین بخش تولیدی به آینده روابط تجاری آمریکا با جهان شک و تردید دارند. تورم مواد اولیه افزایش ملایمی داشته است. برخی از کارفرمایان دولتی در منطقه فدرال رزرو ریچموند گزارش داده‌اند که شرایط کسب‌وکار به حالت عادی بازگشته و اثرات منفی تعطیلی دولت از بین رفته است.”

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۱۱(جــدیدترین)

نرخ بهره آمریکا در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ یک بار افزایش می یابد

اخبار فارکس

نظرات مهم رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا – Harker
هارکر انتظار دارد که نرخ رشد تورم آمریکا در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ اندکی بالاتر از ۲ درصد باشد. از نظر هارکر فدرال رزرو می‌تواند نرخ بهره را یک‌بار در سال ۲۰۱۹ و یک‌بار دیگر در سال ۲۰۲۰ بالا ببرد. او معتقد است که رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۱۹ اندکی بیشتر از ۲ درصد و در سال ۲۰۲۰ تقریباً ۲ درصد خواهد بود. “فدرال رزرو ریسک‌های ناشی از رشد اقتصاد جهانی و تنش‌های تجاری را زیر نظر دارد. معکوس شدن منحنی بازدهی همیشه از رکود اقتصادی حکایت ندارد.”

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۳۶(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

گزارش‌ مالی شرکت‌های سهامی نتوانسته‌ بر جریانات ریسکی بازار تأثیر قابل‌توجهی بگذارد. شاخص‌های سهام آسیایی افت کرده‌اند و در همین حال تقاضا برای دارایی‌های امن مثل ین ژاپن و اوراق خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته است.
شاخص‌های سهام ژاپن، هنگ‌کنگ و کره جنوبی افت کرده‌اند و شاخص‌های سهام چین و استرالیا هم تغییر کمی داشته‌اند. دیروز شاخص سهام S&P 500 آمریکا در محدوده منفی بسته شد. در آسیا شاهد رشد ارزش دلار آمریکا و سقوط ارزش یوان هستیم و اکثر ارزهای اصلی هم در برابر دلار آمریکا تضعیف شده‌اند. در همین حال دلار استرالیا در واکنش به داده‌های خوب اشتغال جهش کرد و به ۰٫۷۲ رسید، اما دوباره به محدوده ۰٫۷۱۷۵ دلاری بازگشته است.
همه سرمایه گذاران نسبت به گزارش‌های مالی شرکت‌ها در فصل اول سال ۲۰۱۹ بدبین بودند. با این حال تا به اینجای کار گزارش‌های مالی شرکت‌ها خیلی هم بد نبوده‌ است. روز چهارشنبه هم داده‌های اقتصادی چین نشان داد که وضعیت دومین اقتصاد بزرگ دنیا به ثبات رسیده و تا حدودی نگرانی‌ها از چشم‌انداز رشد اقتصادی جهانی را از بین برد. با این حال به دلیل تعطیلی بازارهای مالی بزرگ دنیا (تعطیلات عید پاک) حجم معاملات در بازارهای مالی پایین آمده است.
مسئول ارشد سرمایه‌گذاری شرکت Whittier Trust در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفته که نشانه‌های اولیه از گزارش‌های مالی شرکت‌ها امیدوار کننده بوده است. “اگر روند انتشار گزارش‌های خوب شرکت‌های سهامی ادامه یابد، بدبینی سرمایه گذاران به رشد درآمدی شرکت‌ها هم از بین خواهد رفت.” در بازار نفت خام شاهد واکنش منفی بازار به رشد ارزش دلار هستیم. دیروز گزارش رسمی ذخایر نفتی آمریکا هم نشان می‌داد که سطح ذخایر نفتی آمریکا کمتر از مقدار پیش‌بینی‌ها کاهش یافته است.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳(جــدیدترین)

واکنش عضو بانک مرکزی اروپا به شایعات

اخبار فارکس

هانسن عضو هیئت‌رئیسه بانک مرکزی اروپا معتقد است که بازار کار ناحیه یورو عملکرد مثبتی داشته است. Hansson معتقد است که نباید به بهبود رشد اقتصادی ناحیه یورو در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ شک کرد. دیروز اخبار غیر رسمی منتشر شده بود، مبنی بر اینکه برخی از مقامات بانک مرکزی اروپا نسبت به بهبود رشد اقتصادی در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ شک و تردید دارند.

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸(جــدیدترین)

یورو هنوز واکنشی به کاهش GDP سال ۲۰۱۹ آلمان نشان نداده است

اخبار فارکس

دولت آلمان می‌خواهد دوباره برآوردهای GDP این کشور را کاهش دهد. دولت آلمان در فصل پاییز گذشته برآورد رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ را از ۱٫۸ درصد به ۱ درصد پایین آورد. انتظار می‌رود که این بار هم برآورد GDP سال ۲۰۱۹ از ۱ درصد به ۰٫۵ درصد کاهش یابد.
تقاضای ضعیف جهانی و نگرانی‌ها از جنگ تجاری اتحادیه اروپا با آمریکا عامل اصلی بدبینی‌ها نسبت به رشد اقتصادی آلمان است. حتی صندوق بین‌المللی پول (IMF) از آلمان خواسته تا به کمک سیاست‌های مالی از فعالیت‌های اقتصادی حمایت کند، اما دولت آلمان هنوز توجهی به این هشدار صندوق بین‌المللی پول نشان نداده است. پیش‌بینی IMF از رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ آلمان ۰٫۸ درصد است.

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

اخبار فارکس و بورس سهام اروپا

امروز بازار های سهام جهانی عملکرد مبهمی دارند. شاخص Stoxx Europe 600 از محدوده منفی بازگشایی شده است. همزمان با سقوط قیمت سنگ آهن، قیمت سهام شرکت های معدنی هم پایین امده است. این در حالی است که شاخص سهام آتی S&P 500 آمریکا افزایش یافته است.
در آسیا شاخص سهام ژاپن رشد ملایمی داشته است و شاخص های سهام هنگ کنگ و چین هم بدون تغییر قابل‌توجهی بسته شدند. امروز توجه اصلی سرمایه گذاران بازار سهام به گزارش‌های مالی شرکت های Morgan Stanley و BNY Mellon خواهد بود.
در بازار فارکس همه نگاه‌ها به گزارش‌های تورمی انگلستان است. تحلیلگران انتظار دارند که شاخص CPI انگلستان به ۲ درصد افزایش یافته باشد. معمولاً پوند انگلستان در واکنش به این گزارش بین ۱۵ تا ۸۰ پیپ نوسان می‌کند. افزایش سریع نرخ تورم می‌تواند بانک مرکزی انگلستان را وادار به افزایش نرخ بهره کند. پوند در واکنش به این سناریو تقویت خواهد شد. با این حال اگر رشد تورم قابل‌توجه نباشد، بانک مرکزی انگلستان هم تمایلی به تغییر نرخ‌های بهره نخواهد داشت.

 

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰(جــدیدترین)

امروز با احتیاط معامله کنید

اخبار فارکس

امروز معامله گران بازار فارکس باید با احتیاط عمل کنند. در بازار اروپا گزارش‌های اقتصادی مهمی را در پیش داریم. تمرکز اصلی بازار به داده‌های تورمی انگلستان خواهد بود. همه انتظار افزایش رشد تورم انگلستان را دارند. هر چند که محرک اصلی پوند اخبار BREXIT است اما به دلیل فرصت شش ماهه‌ای که اتحادیه اروپا به انگلستان داده، به‌تدریج داده‌های اقتصادی انگلستان به محرک اصلی پوند تبدیل خواهند شد.
پیش از انتشار داده‌های اقتصادی انگلستان هم تراز حساب‌جاری ناحیه یورو منتشر می‌شود. علاوه بر این، شاخص CPI یا همان تورم بخش مصرف‌کنندگان ناحیه یورو را هم در پیش داریم. به احتمال زیاد داده‌های تورمی یورو ضعیف خواهند بود.
در بازار آمریکای شمالی معامله گران جفت ارز USDCAD بایستی بیش از پیش احتیاط کنند. از آمریکا و کانادا داده‌های تجاری را در پیش داریم و در عین حال داده‌های تورمی کانادا هم منتشر خواهند شد. همچنین معامله گران نفت و دلار کانادا باید به گزارش رسمی ذخایر نفتی آمریکا هم توجه داشته باشند. نوسانات قیمت نفت بر رشد اقتصادی کانادا تأثیر مستقیمی دارد و به همین دلیل نوسانات نفت بر دلار کانادا هم اثر می‌گذارند. همچنین معامله گران توجه داشته باشند که امروز رئیس بانک مرکزی انگلستان و مقامات بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو هم سخنرانی دارند.

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۰۰(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

بعد از انتشار شاخص‌های خوب اقتصادی چین شاهد رشد نسبی شاخص‌های سهام آسیایی هستیم. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ده‌ساله آمریکا افزایش یافته و دلار آمریکا هم بخشی از رشدهای دیروز را از دست داده است.
شاخص سهام ژاپن رشد کرده، اما شاخص‌های سهام هنگ‌کنگ و چین در بین محدوده منفی و مثبت در حال نوسان هستند. نرخ رشد اقتصادی (GDP)، شاخص تولیدات صنعتی و شاخص خرده‌فروشی چین بهتر از انتظارات بازار بوده‌اند. در همین حال نرخ بازدهی اوراق قرضه ده‌ساله چین هم به بالاترین سطح از ماه نوامبر افزایش یافته است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم از بازگشایی مثبت بورس سهام آمریکا حکایت دارند. دیروز شاخص نزدک (Nasdaq) به فاصله ۰٫۱ درصدی از اوج تاریخی خود بسته شد و شاخص S&P 500 هم رشدهای اولیه را از دست داد و تقریباً بدون تغییر نسبت به روز گذشته بسته شد.
اقتصاد چین به طور غیر منتظره‌ای توانسته در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به رشد خود ادامه دهد. دولت چین با به‌کارگیری سیاست‌های مالی انبساطی از فعالیت‌های اقتصادی حمایت کرده است. بهبود رشد اقتصادی چین می‌تواند نگرانی‌ها از رشد اقتصاد جهانی را پایین بیاورد و موجب بهبود تمایلات ریسک‌پذیری بازار شود. در واقع داده‌های خوب اقتصادی چین نشان می‌دهند که اقدامات دولت تأثیر گذار بوده‌اند. در همین حال گزارش‌های مالی شرکت‌های بزرگ سهامی هم منتشر می‌شود که به طور کلی خوب بوده‌اند، اما از آنجایی که حجم معاملات پایین است، حرکت قابل‌توجهی را در بازار شاهد نیستیم.
در بازار نفت خام گزارش‌های ذخایر نفتی آمریکا از خریداران حمایت کرده است. سطح ذخایر نفت خام آمریکا به طور غیر منتظره‌ای کاهش یافته است. در بازار فارکس هم دلار نیوزیلند در واکنش به داده‌های تورمی سقوط کرده است. داده‌های تورمی نیوزیلند ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌های بازار منتشر شد. با این وجود دلار استرالیا به دلیل گزارش‌های خوب چین تقویت شده است.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶(جــدیدترین)

پارلمان انگلستان به طرح اتحادیه گمرکی رأی‌ می دهد

اخبار فارکس

به گزارش Evening Standard نمایندگان پارلمان انگلستان رأی‌گیری جدیدی در رابطه با طرح اتحادیه گمرکی برگزار خواهند کرد. این رأی‌گیری در چند هفته آینده برگزار خواهد شد و تلاشی برای خروج از بن‌بست BREXIT است.

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱(جــدیدترین)

بانک مرکزی اروپا به فکر کاهش نرخ بهره نیست

اخبار فارکس

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داده که بانک مرکزی اروپا در نشست اخیر خود به موضوع کاهش نرخ‌های بهره ورود نکرده است. گفته می‌شود که مقامات بانک مرکزی اروپا تمایلی به استفاده از نرخ‌های بهره منفی ندارند.

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱(جــدیدترین)

واکنش منفی یورو به یک خبر غیر رسمی

اخبار فارکس

به گزارش رویترز از منابع آگاه، چند تن از مقامات بانک مرکزی اروپا نسبت به بهبود رشد اقتصادی ناحیه یورو در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ شک و تردید دارند و حتی دقت مدل پیش‌بینی رشد اقتصادی بانک مرکزی را هم زیر سؤال برده‌اند. یورو با وجود گزارش‌های خوب ZEW آلمان سقوط کرد و از بالای ۱٫۱۳ دلار به ۱٫۱۲۸۰ دلار رسید.

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

اخبار فارکس و بورس سهام اروپا

امروز بازارهای سهام جهانی اندکی رشد کرده‌اند. دلار آمریکا رشد نسبی در برابر رقبا داشته است. شاخص Stoxx Europe 600 به دلیل رشد سهام شرکت‌های خرده‌فروشی و شیمیایی افزایش یافته است. در آسیا شاخص سهام چین و هنگ‌کنگ عملکرد بهتری نسبت به بازارهای سهام ژاپن و کره جنوبی داشتند. شاخص آتی S&P 500 هم از بازگشایی مثبت بورس سهام آمریکا حکایت دارد.
در حال حاضر سرمایه گذاران به خاطر تعطیلی روزهای جمعه و دوشنبه آینده فعالیت‌های معاملاتی خود را پایین آورده‌اند. حجم معاملت کاهش یافته و به نظر می‌رسد که سرمایه گذاران در حال ارزیابی شرایط پیچیده اقتصاد جهانی هستند. در همین حال یکی از مقامات فدرال رزرو آمریکا به خاطر نگرانی از شرایط تورم این کشور گفته که در صورت پایین آمدن تورم آمریکا باید نرخ بهره را کاهش داد.

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹(جــدیدترین)

نظرات مهم رئیس شورای اروپا در رابطه با BREXIT

اخبار فارکس

رئیس شورای اتحادیه اروپا (Tusk) در رابطه با BREXIT گفته که تمدید زمان خروج انگلستان از اتحادیه اروپا قابل تغییر است. او از انگلستان خواسته تا از فرصت پیش‌آمده بیشترین بهره را ببرد. Tusk تأکید کرده که اروپا دوباره بر سر توافق BREXIT مذاکره نخواهد کرد.

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳(جــدیدترین)

داده های اشتغال انگلستان ساعت ۱۳:۰۰ منتشر می شوند

اخبار فارکس

امروز ساعت ۱۳:۰۰ به‌وقت‌تهران داده‌های بازار کار انگلستان منتشر می‌شود. انتظار می‌رود که نرخ رشد دستمزدها افزایش یافته باشد و در عین حال متقاضیان استفاده از بیمه بیکاری هم رشد کمتری داشته باشد. با این حال به احتمال زیاد نرخ بیکاری بدون تغییر در ۳٫۹ درصد باقی خواهد ماند.
اگر نرخ رشد دستمزدها ناامیدکننده باشد، شاهد تشدید فشارهای فروش در پوند انگلستان خواهیم بود. در مقابل داده‌های مثبت بازار کار می‌توانند پوند را به بالای ۱٫۳۱ دلار بازگردانند.

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۴۷(جــدیدترین)

نظرات مهم رئیس بانک رزرو نیوزیلند – Orr

اخبار فارکس

رئیس بانک رزرو نیوزیلند معتقد است که نرخ ارز نیوزیلند در محدوده خوبی قرار دارد و در حال حاضر جهت اصلی سیاست‌های پولی متمایل به سیاست‌های انبساطی (کاهش نرخ بهره) است. Orr در توجیه افزایش حجم نقدینگی گفته است که چشم‌انداز نگران کننده اقتصادهای آمریکا، اروپا و چین عامل اصلی تمایل بانک مرکزی به استفاده از سیاست‌های پولی انبساطی است. “احتمال رشد ضعیف تورم در فصل اول سال ۲۰۱۹ در سیاست‌های پولی بانک مرکزی تأثیر داده شده است.”

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۴۳(جــدیدترین)

سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو – Rosengren

اخبار فارکس

نظرات مهم رئیس فدرال رزرو بوستون آمریکا – Rosengren
“با وجود اینکه سرعت رشد اقتصادی آمریکا پایین آمده، اما اقتصاد آمریکا عملکرد خوبی دارد و احتمال وقوع رکود اقتصادی بسیار پایین است. فدرال رزرو منتظر شواهدی است که نشانگر رشد پایدار ۲ درصدی تورم باشند. تغییر انتظارات تورمی ضعیف می‌تواند کار سختی باشد. ترکیبی از رشد پایین تورم و نرخ بهره می‌تواند به این معنی باشد که در صورت وقوع رکود اقتصادی، دست فدرال رزرو برای مقابله با آن خالی خواهد بود. نگرانی‌ها از ثبات سیستم مالی به حدی شدید نیست که فدرال رزرو مجبور به کاهش رشد اقتصادی آمریکا شود. با استفاده نرخ‌های بهره منفی در آمریکا مخالفم.”

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۳۸(جــدیدترین)

آمریکا و ژاپن بر سر مسائل مربوط به بازار فارکس به توافق رسیده اند

اخبار فارکس

در پایان اولین روز از مذاکرات تجاری آمریکا و ژاپن، وزیر اقتصاد ژاپن گفته است که در رابطه با نرخ ارز (مداخلات ژاپن در بازار فارکس) طرفین به توافق رسیده‌اند. این اولین دیدار مذاکره‌کنندگان آمریکایی و ژاپنی بوده است.

سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۵۶(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

امروز شاخص‌های سهام آسیا در نزدیکی اوج قیمتی شش ماهه متوقف شده‌اند. گزارش‌های درآمدی شرکت‌های آمریکایی و آسیایی باعث توقف رالی صعودی بازارهای سهام شده‌اند. شاخص‌های سهام چین و هنگ‌کنگ رشد جزئی داشته‌اند، اما شاخص‌های سهام ژاپن و کره جنوبی بدون روند خاصی در حال نوسان هستند.
دیروز در بورس سهام آمریکا شاخص S&P 500 از بالاترین سطح تاریخی شش ماه اخیر پایین آمد و رالی صعودی سه روزه متوقف شد. گزارش مالی شرکت گلدمن ساکس نشان می‌دهد که میزان فروش این شرکت کمتر از پیش‌بینی‌ها بوده و درآمدهای معاملاتی هم پایین آمده است. گزارش شرکت Citigrouo هم ضعیف‌تر از انتظارات بوده است. در بازار اوراق قرضه نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا کاهش یافته است. ظاهراً چین برای سومین ماه متوالی میزان خرید اوراق خزانه‌داری آمریکا را بالا برده است. در بازار فارکس هم شاهد تقویت ارزش ین ژاپن هستیم.
داده‌های اخیر تجاری و اعتباری چین نشانگر بهبود وضعیت دومین اقتصاد بزرگ دنیاست. در حال حاضر سرمایه گذاران به گزارش‌های مالی شرکت‌های آمریکایی تمرکز کرده‌اند. امروز گزارش‌های مالی شرکت بانک آمریکا منتشر می‌شود و در کنار آن سرمایه گذاران به دیدگاه‌های مقامات بانک‌های مرکزی هم توجه دارند. ایوانز به عنوان رئیس فدرال رزرو شیکاگو گفته که اگر تورم کاهش یابد، فدرال رزرو باید نرخ بهره را پایین بیاورد. پیش از این ایوانز معتقد بود که نرخ بهره فدرال رزرو نباید تا پاییز سال ۲۰۲۰ تغییری کند.
استراتژیست بازار در شرکت BalckRock در رابطه با گزارش‌های مالی شرکت‌ها گفته، “ما نسبت به گزارش‌های درآمدی شرکت‌ها بدبین هستیم. بدبینی تحلیلگران نسبت به عملکرد شرکت‌ها به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۶ رسیده است. کاملاً مشخص است که بازار انتظار زیادی از شرکت‌های بزرگ ندارد و اکثر اخبار خود در قیمت‌ها تأثیر داده شده‌اند. به همین دلیل کاملاً منطقی است که بازارهای سهام فعلاً وارد فاز استراحت شوند.”
در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک (WTI) بعد از رالی صعودی قوی اخیر افت کرده است. افزایش تعداد دکل‌های فعال نفتی آمریکا عامل اصلی کاهش قیمت نفت بوده است. در بازار فارکس دلار استرالیا جهش نزولی را ثبت کرده است. بانک مرکزی استرالیا معتقد است که نیازی به تغییر نرخ بهره در آینده نزدیک نیست.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید

دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹(جــدیدترین)

اروپا برای دور جدید مذاکرات تجاری با آمریکا آماده است

اخبار فارکس

مسئول تجارت خارجی اتحادیه اروپا گفته که اتحادیه برای دور جدید مذاکرات تجاری آماده است، اما اگر آمریکا تعرفه‌های بیشتری علیه واردات کالاهای اروپایی اعمال کند، مذاکرات را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷(جــدیدترین)

واکنش مثبت یورو به اخبار تجاری

اخبار فارکس

به گزارش رویترز کشورهای اتحادیه اروپا با شروع مذاکرات تجاری با آمریکا موافقت کرده‌اند. یورو در واکنش به این خبر جهش صعودی را ثبت کرده است. اخیراً تنش‌های تجاری آمریکا و اتحادیه اروپا تشدید شده و بانک مرکزی اروپا هم از پیامدهای منفی تنش‌های تجاری نگران است. شروع مذاکرات تجاری می‌تواند باعث کاهش این نگرانی شود.

دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

اخبار فارکس و بورس سهام اروپا

بعد از رشد خوب بازارهای سهام آسیا شاهد معاملات بدون روند در بازار سهام اروپا هستیم. گزارش‌های خوب درآمدی شرکت‌ها و همچنین شاخص‌های اقتصادی خوب چین موجب بهبود تمایلات ریسک‌پذیری سرمایه گذاران آسیایی شده بود.
شاخص Stoxx Europe 600 بدون روند خاصی در حال نوسان است. رشد سهام شرکت‌های بانکی به خاطر افت سهام شرکت‌های غذایی خنثی شده است. در آسیا شاخص‌های سهام منطقه‌ای به سمت اوج قیمتی شش‌ماهه جدید نشانه رفته‌اند. گزارش بانک مرکزی چین از وضعیت اعتبارات امیدوار کننده بوده و به همین دلیل شاخص‌های سهام ژاپن و چین در محدوده مثبتی به کار خود پایان دادند. در همین حال رشد روز جمعه شاخص‌های سهام آمریکا هم بر معاملات بازار سهام آسیا تأثیر مثبتی گذاشته است. در بازار آتی شاهد وضعیت باثبات شاخص‌های سهام آمریکایی هستیم.
شاخص‌های اقتصادی خوب چین باعث شده تا سرمایه گذاران نسبت به چشم‌انداز اقتصاد جهانی خوش‌بین شوند. اگر گزارش‌های درآمدی شرکت‌های بزرگ سهامی آمریکا هم خوب باشند، شاهد تقویت تمایلات ریسک‌پذیری خواهیم بود. در حال حاضر بازارهای سهام و ارز اقتصادهای نوظهور رشد کرده‌اند.