دیدبان: اخبار و تحلیل های لحظه ای بازار فارکس، طلا و نفت خام

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷(جــدیدترین)

اطلاعیه رسمی اتحادیه اروپا

اخبار فارکس

اتحادیه اروپا با انتشار اطلاعیه رسمی گفته است که مذاکرات با ایتالیا در رابطه با بودجه سال ۲۰۱۹ ادامه دارد و هنوز تمامی گزینه‌ها روی میز است (اشاره به احتمال تحریم ایتالیا). در این اطلاعیه آمده است که اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در رابطه با اقدامات بعدی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳(جــدیدترین)

یورو هنوز واکنشی به اخبار ایتالیا نشان نداده است

اخبار فارکس

به گزارش روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera اتحادیه اروپا از ایتالیا خواسته است که بین ۲٫۵ تا ۳ میلیارد یورو از مخارج سال ۲۰۱۹ دولت کم کند. این در حالی است که وزیر اقتصاد ایتالیا به نایب‌رئیس اتحادیه اروپا گفته است که معاونین نخست‌وزیری (Di Maio و Salvini) با سقف کسری بودجه زیر ۲٫۰۴ درصدی مخالف هستند.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶(جــدیدترین)

هنوز سقوط دلار آمریکا متوقف نشده است

اخبار فارکس

در چند ساعت گذشته سقوط ارزش دلار در بازار فارکس تشدید شده است. هر چند بازارهای سهام درگیر جریانات ریسک گریزی هستند، اما به نظر می‌رسد که عامل اصلی سقوط ارزش دلار آمریکا بدبینی سرمایه‌گذاران به نشست روز چهارشنبه فدرال رزرو آمریکاست.
در این میان حتی شاخص‌های IFO آلمان هم ضعیف بودند، اما EURUSD واکنشی نشان نداد. طبق گزارش‌های IFO، رشد اقتصاد آلمان تضعیف‌شده، اما هنوز وارد رکود اقتصادی نشده است. شک و تردیدها نسبت به BREXIT و سایر موضوعات سیاسی داخلی اروپا علت اصلی بدبینی کسب‌وکارهای آلمانی بوده است.
در ایتالیا معاون نخست‌وزیر (Di Maio) گفته است که دولت ایتالیا هر کاری که از دستش بر می‌آمد انجام داده است. اخیراً گزارشی هم در خبرگزاری‌های ایتالیا منتشر شده بود مبنی بر اینکه دولت ایتالیا برآوردهای اقتصادی سال ۲۰۱۹ را پایین آورده است.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

اخبار فارکس و بورس سهام اروپا

امروز نشانه‌هایی از به تعادل رسیدن شاخص‌های آتی سهام آمریکا دیده می‌شود، با این حال بازارهای سهام آسیا و اروپا سقوط کرده‌اند. قیمت اوراق خزانه‌داری آمریکا، اونس طلای جهانی و ین ژاپن به خاطر تشدید جریانات ریسک گریزی افزایش یافته است.
امروز رئیس‌جمهور چین در سخنرانی خود از سیاست‌های انبساطی و حمایتی حرفی نزد و تا حدودی سرمایه‌گذاران را ناامید کرد. در همین حال تشدید جریانات ریسک گریزی که از دیروز و با سقوط بازار سهام آمریکا شروع‌شده هنوز ادامه دارد. شاخص سهام MSCI آسیا و اقیانوسیه، شاخص Stoxx Europe 600 و شاخص‌های سهام بازارهای نوظهور سقوط کرده‌اند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا بازگشت جزئی مثبتی را ثبت کرده‌اند، با این حال ظاهراً سرمایه‌گذاران بازار سهام هنوز نگران‌اند. در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک (WTI) به ۴۹ دلار برخورد کرده و بر قیمت سهام شرکت‌های انرژی فشار آورده است.
به نظر می‌رسد که چیزی جلودار فشارهای فروش گسترده در بازارهای سهام نیست و با ادامه بدبینی دولت‌ها به آینده اقتصاد جهانی سرمایه‌گذاران هم نسبت به نشست فدرال رزرو آمریکا بدبین شده‌اند. سرمایه‌گذاران انتظار دارند که فدرال رزرو بعد از نشست روز چهارشنبه دیگر از افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک حرفی نزند. به‌خصوص که دولت آمریکا هم فدرال رزرو را تحت فشار قرار داده تا از افزایش نرخ بهره خودداری کند. در کنار این باید به احتمال تعطیلی دولت فدرال در روز جمعه هم توجه داشت. ترامپ و دموکرات‌ها بر سر تأمین مالی دیوار مرزی مکزیک و آمریکا به توافق نرسیده‌اند.

 

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱(جــدیدترین)

کسری بالای ۳ درصدی بودجه فرانسه اشکالی ندارد

اخبار فارکس

وزیر اقتصاد اروپا گفته است که فرانسه تنها کشوری خواهد بود که در سال ۲۰۱۹ کسری بودجه بالای ۳ درصد خواهد داشت. Moscovici معتقد است که شرایط فرانسه و ایتالیا یکسان نیست. از نظر او کسری بودجه فرانسه موقتی و محدود خواهد بود، اما ایتالیا به دنبال اجرای سیاست‌های حمایتی چندین ساله است. در همین حال روزنامه‌های ایتالیایی گزارش داده‌اند که دولت ایتالیا برآورد رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ را از ۱٫۵ درصد به محدوده ۰٫۹ تا ۱ درصدی پایین آورده است.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹(جــدیدترین)

نظرات مهم وزیر اقتصاد اتحادیه اروپا

اخبار فارکس

وزیر اقتصاد اتحادیه اروپا (Moscovici) امیدوار است که بر سر بودجه سال ۲۰۱۹ با ایتالیا به توافق برسند. او در تلاش است تا ایتالیا به خاطر بودجه سال ۲۰۱۹ از سوی اروپا تحریم نشود.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶(جــدیدترین)

چین برای حمایت از اقتصاد داخلی به سیاست های انبساطی روی خواهد آورد

اخبار فارکس

به گزارش کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین (NDRC) پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ بین ۶ تا ۶٫۵ درصد باشد. گفته می‌شود که چین به سیاست‌های انبساطی روی خواهد آورد، با این حال از محرک‌های اقتصادی بزرگ استفاده نخواهد کرد.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴(جــدیدترین)

اروپا هنوز بودجه سال ۲۰۱۹ ایتالیا را قبول ندارد

اخبار فارکس

به گزارش روزنامه ایتالیایی La Repubblica گفته می‌شود که اتحادیه اروپا هنوز بازنگری بودجه سال ۲۰۱۹ ایتالیا را قبول ندارد.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲(جــدیدترین)

واکنش وزیر اقتصاد آلمان به کسری بودجه فرانسه

اخبار فارکس

وزیر اقتصاد آلمان هشدار داده که هنوز مشخص نیست بودجه سال ۲۰۱۹ فرانسه قوانین بودجه‌ای اروپا را نقض خواهد کرد یا خیر؟ بودجه فعلی فرانسه باعث خواهد شد تا کسری بودجه سال ۲۰۱۹ به ۳٫۴ درصد برسد، که در چنین شرایطی پذیرفتن آن شاید کار دشواری باشد. به‌خصوص که ایتالیا هم بر سر بودجه با اروپا به مشکل برخورده است. از نظر وزیر اقتصاد آلمان فرانسه نیازی به افزایش سقف کسری بودجه ندارد و بودجه فعلی جا برای مانور دادن دارد.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶(جــدیدترین)

دولت سوئیس هم برآورد های اقتصادی را کاهش داد

اخبار فارکس

وزارت اقتصاد سوئیس برآوردهای اقتصادی سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را پایین آورد. SECO پیش‌بینی رشد اقتصادی سال ۲۰۱۸ را از ۲٫۹ درصد به ۲٫۶ درصد و برآورد رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ را از ۲ درصد به ۱٫۵ درصد پایین آورده است. همچنین برآورد رشد تورم سال ۲۰۱۹ هم از ۰٫۸ درصد به ۰٫۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۴۸(جــدیدترین)

سال ۲۰۱۹ رکودی در کار نخواهد بود

اخبار فارکس

رئیس بانک مرکزی کانادا (Poloz) در مصاحبه‌ای گفته است که نرخ بهره باید به سطوح خنثی برسد. او معتقد است که وضعیت بنیادی اقتصاد کانادا خوب است و انتظار وقوع رکود اقتصادی در سال ۲۰۱۹ را ندارد.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۴۶(جــدیدترین)

دولت ژاپن هم برآورد های اقتصادی را پایین آورد

اخبار فارکس

دولت ژاپن برآوردهای اقتصادی جدید را منتشر کرد. دولت ژاپن پیش‌بینی می‌کند که رشد اقتصادی سال مالی ۲۰۱۸ برابر ۰٫۹ درصد باشد. پیش‌بینی قبلی ۱٫۵ درصد بود. همچنین پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی سال مالی ۲۰۱۹ هم از ۱٫۵ درصد به ۱٫۳ درصد پایین بیاید. علاوه بر این، دولت برآوردهای تورمی سال ۲۰۱۸ را از ۱٫۱ درصد به ۱ درصد و سال ۲۰۱۹ را از ۱٫۵ درصد به ۱٫۱ درصد پایین آورده است.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۴۲(جــدیدترین)

جهش ۵۰ پیپی دلار نیوزیلند در واکنش به گزارش های اقتصادی

اخبار فارکس

امروز دلار نیوزیلند در واکنش به گزارش‌های خوب اقتصادی تقویت شد. NZDUSD توانسته در میان تضعیف ارزش دلار آمریکا از زیر ۰٫۶۸ دلار به ۰٫۶۸۵۰ دلار صعود کند. شاخص اطمینان کسب‌وکارهای نیوزیلند در ماه دسامبر از منفی ۳۷٫۱ واحد به منفی ۲۴٫۱ واحد افزایش یافته است. هرچند که کسب‌وکارهای نیوزیلند هنوز نسبت به آینده بدبین هستند، اما میزان بدبینی کسب‌وکارها پایین آمده است.
در حال حاضر توجه اصلی سرمایه‌گذاران به داده‌های GDP نیوزیلند خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی نیوزیلند ۲٫۸ درصد باشد. همچنین امروز حراج جهانی لبنیات را هم در پیش داریم. تغییرات قیمت جهانی لبنیات تأثیر مستقیمی بر دلار نیوزیلند دارد.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۳۸(جــدیدترین)

بی توجهی دلار استرالیا به گزارش Minutes بانک رزرو استرالیا

اخبار فارکس

امروز گزارش آخرین نشست بانک رزرو استرالیا (RBA Minutes) منتشر شد. طبق این گزارش، تمامی مقامات بانک رزرو استرالیا معتقدند که باید تغییر بعدی در نرخ بهره افزایش آن باشد. با این حال مقامات معتقدند که هنوز نشانه قوی برای تغییر سیاست‌های پولی در میان‌مدت وجود ندارد. مقامات پیش‌بینی می‌کردند که رشد اقتصادی سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ استرالیا بالای ۳ درصد خواهد بود، با این حال رشد واقعی اقتصاد استرالیا ۲٫۸ درصد بود. درهرصورت ازآنجایی‌که گزارش بانک رزرو استرالیا اطلاعات جدیدی در اختیار بازار قرار نداده، واکنش دلار استرالیا هم محدود بوده است.

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۲۲(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

دیروز بازار سهام آمریکا سقوط کرد و شاخص S&P 500 به پایین‌ترین سطح ۱۴ ماه اخیر رسید. بازارهای سهام آسیا هم بعد از فروش‌های گسترده بورس آمریکا تحت فشار فروش قرار دارند. قیمت اونس طلای جهانی به زیر ۱۲۵۰ دلار افزایش یافته است.
تمامی شاخص‌های سهام منطقه‌ای آسیا عملکرد ضعیفی دارند و شاخص‌های آتی سهام اروپا هم از بازگشایی منفی بازارهای سهام حکایت دارند. با این وجود به نظر می‌رسد که شاخص‌های آتی سهام آمریکا از کف‌های قیمتی اخیر فاصله گرفته‌اند. دیروز شاخص S&P 500 آمریکا به پایین‌ترین سطح از ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ سقوط کرد و Russell 2000 هم وارد روند نزولی شد. دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی سقوط کرده و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا هم در اطراف ۲٫۸۵ درصد در نوسان است. تقاضا برای دارایی‌های حافظ ارزش بالا رفته، به‌طوری‌که قیمت اونس طلا، ین ژاپن و فرانک سوئیس گران شده است. در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک (WTI) به خاطر نگرانی‌ها از مازاد عرضه جهانی به زیر ۵۰ دلار سقوط کرده است.
یکی از فعالین حرفه‌ای بازار معتقد است که “هر خبری که منتشر می‌شود، بد برداشت می‌شود. بازار به‌گونه‌ای تغییر می‌کند که انگار وارد روند نزولی شده‌ایم. ازآنجایی‌که حجم معاملات به خاطر تعطیلات کریسمس پایین آمده، احتمال اصلاح صعودی بازارهای سهام پایین است.” سرمایه‌گذاران منتظر نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا هستند. فردا آینده سیاست‌های پولی آمریکا مشخص خواهد شد. دیروز ترامپ دوباره از فدرال رزرو انتقاد کرده است. او در حساب توییتری خود گفته است که با توجه به نرخ رشد پایین تورم و ارزش بالای دلار آمریکا در بازار فارکس، عجیب است که فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره فکر می‌کند.
جنگ تجاری اقتصادهای بزرگ و نوسانات شدید بازارهای سهام در سال ۲۰۱۸ باعث شده تا اکثر نهادها و مؤسسات مالی جهان برآوردهای اقتصادی سال ۲۰۱۹ را پایین بیاورند. در همین حال ریسک‌های سیاسی هم سرمایه‌گذاران را نسبت به آینده بی‌اعتماد کرده است. تغییرات در داخل کاخ سفید هم ادامه دارد. همچنین ترامپ تهدید کرده که دولت را به خاطر اختلافات بودجه‌ای تعطیل خواهد کرد. در انگلستان هنوز خبر جدیدی از BREXIT منتشر نشده است.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶(جــدیدترین)

زمان افزایش نرخ بهره ناحیه یورو شاید به تعویق بیفتد

اخبار فارکس

رئیس بانک مرکزی بلژیک (Wunsch) در سال ۲۰۱۹ به هیئت‌رئیسه بانک مرکزی اروپا خواهد پیوست. او معتقد است که تصمیمات بانک مرکزی اروپا باید بر اساس عملکرد شاخص‌های اقتصادی اتخاذ شوند. او گفته است که اگر رشد اقتصادی ناحیه یورو کاهش یابد، باید زمان افزایش نرخ بهره را به تعویق انداخت.
دیدگاه‌های Wunsch مشابه دیدگاه‌های رئیس بانک مرکزی اروپاست. هفته گذشته بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که برای خروج از سیاست‌های انبساطی (بالا بردن نرخ بهره) باید از عملکرد قوی اقتصادی ناحیه یورو اطمینان حاصل شود. بانک مرکزی اروپا هشدار داده که شاید در سال آینده رشد اقتصادی ناحیه یورو پایین بیاید. این خبر جدیدی نیست و به همین دلیل یورو واکنش چندانی به آن نشان نداده است. در حال حاضر EURUSD در واکنش به تضعیف ارزش دلار آمریکا رشد می‌کند.

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

اخبار فارکس و بورس سهام اروپا

امروز شاخص‌های سهام اروپا افت کرده‌اند و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم رشدهای اولیه را از دست داده‌اند. در بازار سهام آسیا هم شاهد عملکرد مبهم بازار بودیم. سرمایه‌گذاران منتظر نشست فدرال رزرو آمریکا هستند. قیمت سهام شرکت‌های خرده‌فروشی بیشترین کاهش را در Stoxx Europe 600 ثبت کرده‌اند.
همه انتظار دارند که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را برای چهارمین بار در سال ۲۰۱۸ بالا ببرد. با این حال هنوز چشم‌انداز نرخ‌های بهره سال ۲۰۱۹ مشخص نیست. به همین دلیل بازار به سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا به دقت گوش خواهد داد. برآوردهای سال ۲۰۱۹ اکثر اقتصادهای جهانی به خاطر نگرانی‌ها از جنگ تجاری و نوسانات شدید بازارهای مالی در سال ۲۰۱۸ کاهش‌یافته‌اند. در همین حال نگرانی‌ها از مسائل سیاسی هم تشدید شده است.
یکی از مقامات ارشد صندوق بین‌المللی پول (IMF) اخیراً گفته است که رشد اقتصاد جهانی اندکی پایین‌تر از پیش‌بینی‌های ماه اکتبر بوده است. “تنش‌های تجاری آمریکا و چین بر اعتماد سرمایه‌گذاران جهانی آسیب‌زده است. میزان آسیب‌ها در منطقه آسیا بیشتر از سایر نقاط دنیا بوده است.” امروز در بازارهای نوظهور شاهد ثبات بازارهای سهام و ارزهای محلی بودیم. در بازار نفت خام هم قیمت نفت خام برنت در نزدیکی ۶۰ دلار در نوسان است.

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷(جــدیدترین)

داده های تورمی ناحیه یورو (CPI)

اخبار فارکس

امروز گزارش نهایی داده‌های تورمی ناحیه یورو منتشر خواهد شد. شاخص بهای مصرف‌کننده یا همان CPI ناحیه یورو ساعت ۱۳:۳۰ به‌وقت‌تهران منتشر می‌شود. انتظار می‌رود که رشد سالانه CPI برابر ۲ درصد و رشد تورم خالص ۱ درصد باشد. با این وجود انتظار می‌رود که رشد تورم ماهانه برابر منفی ۰٫۲ درصد باشد.
گزارش‌های امروز، ارزیابی نهایی هستند و به احتمال زیاد با داده‌های اولیه یکسان باشند. به همین خاطر اگر تغییر قابل‌توجهی در شاخص‌ها مشاهده نشود، یورو هم تغییر چندانی نخواهد شد. با این وجود اگر داده‌های تورمی با پیش‌بینی‌های اولیه تفاوت داشته باشند، می‌توان انتظار نوسان ۱۰ تا ۴۰ پیپی EURUSD را داشت. داده‌های اقتصادی اخیر ناحیه یورو ضعیف بوده‌اند و اگر امروز هم شاهد افت شاخص‌های تورمی باشیم، فشارهای فروش بر یورو تشدید خواهد شد.

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴(جــدیدترین)

آخرین وضعیت BREXIT

اخبار فارکس

وزیر بازرگانی انگلستان در مصاحبه با BBC گفته است که هر گونه تصمیمی در رابطه با توافق BREXIT در سال ۲۰۱۹ اتخاذ خواهد شد.
“فردا نخست‌وزیر انگلستان آخرین وضعیت مذاکرات را در اختیار کابینه قرار خواهد داد. کاملاً مشخص است که اتحادیه اروپا مشکل اصلی را درک کرده است. در حال حاضر سؤال اصلی این است که چطور می‌توان با حفظ کل توافق BREXIT، مکانیسمی برای Backstop پیدا کرد که نگرانی‌ها را از بین ببرد.”

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴(جــدیدترین)

اتحادیه اروپا طرح آمادگی برای خروج بدون توافق انگلستان از اروپا را آماده می کند

اخبار فارکس

به گزارش پولیتیکو گفته می‌شود که اتحادیه اروپا طرح‌های پیشنهادی برای آمادگی جهت خروج بدون توافق انگلستان از اتحادیه اروپا را منتشر می‌کند. هنوز جزئیات زیادی در این رابطه منتشر نشده است. این خبر جدیدی برای بازار نیست.

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۲۸(جــدیدترین)

دولت ایتالیا بر سر ارقام بودجه سال ۲۰۱۹ به توافق رسید

اخبار فارکس

به گزارش روزنامه ایتالیایی ANSA گفته می‌شود که رهبران احزاب ائتلافی دولت ایتالیا و همچنین نخست‌وزیر این کشور بر سر اعداد و ارقام بودجه سال ۲۰۱۹ به توافق رسیده‌اند.

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۲۷(جــدیدترین)

کسری بودجه سال ۲۰۱۹ فرانسه به ۳٫۴ درصد می رسد

اخبار فارکس

یکی از مقامات دولت فرانسه در مصاحبه‌ای گفته است که شاید سقف کسری بودجه سال ۲۰۱۹ فرانسه به ۳٫۴ درصد (GDP) برسد. Ferrand گفته است که ما مسئولیت کسری بالای بودجه را بر عهده می‌گیریم و بالا بودن کسری بودجه در سال ۲۰۱۹ تنها یک‌بار اتفاق خواهد افتاد و ادامه‌دار نخواهد بود. رئیس‌جمهور فرانسه حداقل دستمزدها را بالابرده و از افزایش مالیات‌ها هم خودداری کرده است.

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۱۹(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

بعد از دو هفته سقوط شاخص‌های سهام منطقه‌ای آسیا، امروز شاهد نوسانات مبهم و خنثی در بازارهای سهام آسیا هستیم. نگرانی‌ها از آینده روابط تجاری آمریکا و چین بر بازارهای سهام آسیا فشار آورده بود و در همین حال شاخص‌های اقتصادی جهانی هم از کاهش فعالیت‌های اقتصادی حکایت داشتند. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ده‌ساله آمریکا هم در زیر ۲٫۹۰ درصد قرار دارد.
شاخص‌های آتی سهام آمریکا همراه با شاخص‌های سهام ژاپن و استرالیا رشد کرده‌اند، اما در شانگهای و هنگ‌کنگ شاهد بازاری نوسانی هستیم. شاخص‌های آتی سهام اروپا هم در محدوده مثبتی قرار دارند. به خاطر کاهش جریانات ریسک گریزی بازار شاهد ثبات قیمتی در اوراق خزانه‌داری آمریکا و ین ژاپن هستیم. در بازار فارکس دلار آمریکا هم بعد از ثبت اوج قیمتی جدید اندکی افت کرده است. در بازار نفت خام قیمت نفت خام سبک (WTI) در زیر ۵۲ دلار معامله می‌شود. یوان چین هم تغییر اندکی داشته است. در حال حاضر تمرکز بازار به اوراق قرضه دولت ژاپن است. اخیراً کاهش نرخ بازدهی اوراق قرضه دولت ژاپن باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شده است. این احتمال وجود دارد که نرخ بازدهی اوراق قرضه ده‌ساله دولت ژاپن به زیر صفر درصد برسد.
برآوردهای اقتصادی سال ۲۰۱۹ باعث زیر سؤال رفتن رشد اقتصاد جهانی شده است. این هفته نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا برگزار خواهد شد و همچنین رئیس فدرال رزرو هم سخنرانی خواهد داشت. نشست فدرال رزرو آمریکا می‌تواند تا حدودی چشم‌انداز آتی اقتصاد آمریکا و جهان را شفاف کند. تحلیلگران بر این باورند که مناقشات تجاری آمریکا و چین باعث شده تا برآوردهای اقتصادی و تورمی سال ۲۰۱۹ دوباره مورد بررسی قرار گیرند. “به احتمال زیاد با نوسانات شدیدی در بازار مواجه خواهیم بود.”
در تعطیلات آخر هفته اخبار زیادی از تغییر مقامات دولت آمریکا منتشر شده است. گفته می‌شود که وزیر داخلی آمریکا (Zinke) در میان تحقیقات FBI کاخ سفید را تا پایان سال ۲۰۱۸ ترک خواهد کرد. نفر بعدی در لیست برکناری‌ها احتمالاً وزیر امنیت ملی آمریکا خواهد بود. همچنین گفته می‌شود که ترامپ می‌خواهد وزیر بازرگانی (Ross) را هم تغییر دهد. در کنار مسائل سیاسی آمریکا، سرمایه‌گذاران روند BREXIT را هم به دقت دنبال می‌کنند. دولت ترزا می هشدار داده که همه‌پرسی دومی برای BREXIT برگزار نخواهد شد. خبرگزاری‌ها اخیراً اعلام کرده بودند که دولت انگلستان به برگزاری همه‌پرسی دیگری فکر می‌کند. امروز نخست‌وزیر انگلستان به پارلمان خواهد رفت.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید

جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰(جــدیدترین)

چین از اول ماه ژانویه تعرفه واردات خودرو های آمریکایی را پایین می آورد

اخبار فارکس

طبق گزارش های رسمی دولت چین تعرفه واردات خودروهای آمریکایی از اول ماه ژانویه به ۱۵ درصد پایین خواهد آمد. در حال حاضر تعرفه واردات خودروهای آمریکایی ۴۰ درصد است.

جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸(جــدیدترین)

هشدار بانک مرکزی اروپا به سرمایه گذاران یورو

اخبار فارکس

رئیس بانک مرکزی اتریش و از اعضای بانک مرکزی اروپا (Nowotny) گفته است که ریسک‌های نزولی پیش روی اقتصاد ناحیه یورو به حدی جدی نیستند که بانک مرکزی اروپا سیاست‌های پولی خود را به خاطر آن‌ها تغییر دهد. “تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران یورو نگران کننده است. بازار پیش‌بینی می‌کند که رشد اقتصادی ناحیه یورو ضعیف خواهد بود، اما پیش‌بینی‌های بانک مرکزی اروپا چیز دیگری را نشان می‌دهند.”