تحلیل پرایس اکشن AUDUSD

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

در میان شک و تردیدها نسبت به آینده روابط تجاری آمریکا و چین و همچنین نشست تعیین نرخ بهره بانک رزرو استرالیا، AUDUSD توانست دوباره به بالای ۰٫۷۲ باز گردد. روند کوتاه‌مدت دلار استرالیا به دلار آمریکا صعودی است و AUDUSD می‌تواند تا نرخ بازگشایی ماه اکتبر در ۰٫۷۲۲۹ صعود کند.
هر چند که از دید کوتاه‌مدت می‌توان انتظار رشد بیشتر AUDUSD را داشت، اما معامله گران باید به چشم‌انداز بلندمدت بازار هم توجه داشته باشند. نمودار هفتگی AUDUSD بعد از صعود به ۰٫۷۲۵۸ همچنان با نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۷ در ۰٫۷۱۹۹ درگیر است. در نمودار روزانه AUDUSD، ناحیه عرضه ۰٫۷۲۴۱-۰٫۷۲۰۵ فعال شده و پین بار نزولی هم در بازار دیده می‌شود. سقوط AUDUSD در معاملات این هفته می‌تواند بازار را به حمایت ۰٫۷۱۵۱ برساند، که با حمایت کانال رسم شده از اوج ۰٫۸۱۳۵ انطباق دارد.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

ازآنجایی‌که هر دو نمودار هفتگی و روزانه از سقوط AUDUSD حکایت دارند، به همین دلیل بهتر است که توجه معامله گران هم به معاملات فروش AUDUSD باشد. شکست قطعی و نزولی ۰٫۷۲ به همراه تشکیل سیگنال فروش پرایس اکشن در این محدوده می‌تواند برای ورود به معامله فروش AUDUSD کافی باشد. در این صورت هدف نزولی بازار حمایت روزانه ۰٫۷۱۵۱ و حمایت چهارساعته ۰٫۷۱۴۵ خواهد بود. توجه داشته باشید که ادامه حرکات نزولی به زیر حمایت‌های اشاره شده می‌تواند AUDUSD را به حمایت کلیدی هفتگی در ۰٫۷۰۱۶ برساند.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته AUDUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته AUDUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید