تحلیل پرایس اکشن EURUSD

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

دیروز EURUSD توانست رشد کند و نمودار چهارساعته یورو به دلار آمریکا به بالای ۱٫۱۴ رسید. EURUSD بعد از برخورد مجدد به حمایت ۱٫۱۳۶۶ به بالای ۱٫۱۴ بازگشته است. حمایت ۱٫۱۳۶۶ با حمایت کانال رسم شده از اوج ۱٫۱۶۲۱ انطباق دارد. ادامه حرکات صعودی باعث خواهد شد تا EURUSD با مقاومت ۱٫۱۴۳۲ و ناحیه عرضه روزانه ۱٫۱۴۹۳-۱٫۱۴۳۹ درگیر شود.
در نمودار هفتگی، جفت ارز EURUSD در داخل ناحیه تقاضای ۱٫۱۴۴۵-۱٫۱۳۱۲ قرار دارد. درصورتی‌که خریداران از این محدوده وارد بازار شوند، EURUSD می‌تواند تا ناحیه مقاومت هفتگی ۱٫۱۸۶۲-۱٫۱۷۱۷ صعود کند. این ناحیه مقاومتی از ابتدای ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ حرکات صعودی را محدود کرده بود. در کل نمودار هفتگی در محدوده زرد رنگ گیر افتاده است. در بالای این محدوده خنثی نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۰۰۴ و در زیر آن ناحیه تقاضای ۱٫۱۲۱۲-۱٫۱۱۱۹ قرار گرفته اند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

در نمودار چهارساعته EURUSD هنوز هم می‌تواند به سطوح بالاتری صعود کند. به همین دلیل شکست مقاومت فعلی چهارساعته EURUSD محتمل است. هر چند که در نمودار هفتگی EURUSD، بازار در محدوده تقاضا قرار دارد، اما بایستی به ناحیه عرضه روزانه در ۱٫۱۴۹۳-۱٫۱۴۳۹ هم توجه کرد. این ناحیه عرضه روزانه می‌تواند حرکات صعودی بازار را محدود کند. بر همین اساس درصورتی‌که به دنبال ورود به معامله خرید EURUSD هستید، توصیه می‌شود که حتماً با احتیاط معامله کنید.
اگر دیروز وارد معامله خرید EURUSD شده‌اید و معامله خرید هنوز باز است، توصیه می‌شود که معامله را تا محدوده ۱٫۱۴۳۹-۱٫۱۴۳۲ باز نگه دارید. در غیر این صورت شاید ورود به معامله EURUSD از سطوح فعلی منطقی نباشد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید