تحلیل پرایس اکشن EURUSD

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۳۴

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

دیروز EURUSD توانست روز را با ۰٫۲۸ درصد افزایش به پایان برساند. جفت ارز EURUSD بدون برخورد به نرخ بازگشایی ماه نوامبر در ۱٫۱۳۱۴ توانست به ۱٫۱۴ دلار برسد. نرخ رُند ۱٫۱۴ دلاری با خط روند مقاومتی رسم شده از اوج ۱٫۱۶۲۱ انطباق دارد. حرکات قیمتی EURUSD در بالای ۱٫۱۴ متوقف شد و EURUSD دوباره به زیر ۱٫۱۴ دلار بازگشت. از پنجشنبه هفته گذشته جفت ارز در بین نرخ بازگشایی ماه نوامبر و نرخ رُند ۱٫۱۴ دلار در نوسان بوده است. مقاومت کلیدی ۱٫۱۴۶۴ و نرخ رُند ۱٫۱۳ این محدوده خنثی را احاطه کرده‌اند.
در نمودارهای بلندمدت EURUSD، چشم‌انداز جفت ارز تغییری نکرده است. نمودار هفتگی EURUSD همچنان بین ۱٫۱۴۶۵ و ناحیه تقاضای ۱٫۱۲۱۲-۱٫۱۱۱۹ در حال نوسان است. با این حال بایستی توجه داشت که کندل هفتگی فعلی از قدرت خریداران حکایت دارد. در نمودار روزانه EURUSD نشانگر تشکیل الگوی AB=CD در انتهای بالایی ناحیه تقاضای روزانه ۱٫۱۲۲۰-۱٫۱۱۷۱ است. اگر جفت ارز EURUSD از این محدوده به سمت بالا بازگردد، با مقاومت روزانه ۱٫۱۴۵۵ مواجه خواهد شد که با سطوح فیبوناچی ۶۱٫۸ و ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی انطباق دارد.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

با توجه به اینکه نمودارهای بلندمدت انطباق خاصی با یکدیگر ندارند، EURUSD بین ۱٫۱۴ و ۱٫۱۳۱۴ در نوسان است. از دید تکنیکال کندل های چهارساعته می‌توانند به زیر ۱٫۱۳۱۴ سقوط کنند. اخیراً کندل نزولی چهارساعته قوی بسته شده است و می‌تواند فروشندگان را وارد بازار کند.

مودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید