تحلیل پرایس اکشن EURUSD

پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶

دیروز دلار آمریکا با حمایت خوبی مواجه شد. این مسئله موجب شد تا EURUSD از مقاومت میانی چهارساعته ۱٫۱۷۵۰ دلار سقوط کند و با شکست ۱٫۱۷ دلار به ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱٫۱۶۶۷-۱٫۱۶۵۰ برسد. با این حال می توان انتظار بازگشت صعودی محدودی را در نمودار چهارساعته داشت. نه تنها ناحیه تقاضای چهارساعته فعال شده، بلکه EURUSD به نرخ بازگشایی ماه ژوئیه در ۱٫۱۶۵۰ و برآورد ۱۲۷٫۲ درصدی الگوی AB=CD چهارساعته هم رسیده است.
در نمودار هفتگی، حمایتی که با سطوح چهارساعته انطباق داشته باشند دیده نمی شود. ناحیه مقاومتی ۱٫۱۸۶۲-۱٫۱۷۱۷ به خوبی قدرت خود را حفظ کرده است و حرکات قیمتی EURUSD هم از احتمال برخورد مجدد بازار به خط روند حمایتی رسم شده از کف ۱٫۰۳۴۰ حکایت دارند. در نمودار روزانه هم حمایتی تا ۱٫۱۵۷۴ دیده نمی شود.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

در حالی که نمودار های بلند مدت از بازگشت صعودی نمودار چهارساعته حمایت نمی کنند، اما هنوز هم احتمال بازگشت صعودی در نمودار چهارساعته وجود دارد. تنها مشکل اصلی، مقاومت چهارساعته ۱٫۱۷ دلار و نرخ بازگشایی ماه ژوئیه در ۱٫۱۷۰۵ دلار است. در واقع فضای کافی برای حرکت صعودی EURUSD وجود ندارد. به همین دلیل تنها زمانی می توان از بازگشت صعودی احتمالی سود برد که در نمودار های زیر چهارساعته سیگنال خریدی با حد ضرر کوتاه پیدا شود.
در همین حال بسته شدن نمودار چهارساعته در زیر ناحیه تقاضای فعلی می تواند مسیر نزولی بازار را تا ۱٫۱۶ دلار هموار کند. اگر بعد از بسته شدن نمودار چهارساعته در زیر ناحیه تقاضا، شاهد برخورد مجدد به آن در قالب مقاومت باشیم، می توان وارد معامله فروش EURUSD شد و حد سود را ۱٫۱۶ دلار و بعد از آن حمایت روزانه ۱٫۱۵۷۴ در نظر گرفت.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید