تحلیل پرایس اکشن GBPUSD

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

نمودار چهارساعته GBPUSD حرکات صعودی اخیر را بسط داده و احتمالاً با نرخ ۱٫۳۱ دلار درگیر خواهد شد. نرخ ۱٫۳۱ دلار نه‌تنها سابقه قوی دارد، بلکه با ناحیه عرضه چهارساعته در ۱٫۳۱۳۱-۱٫۳۰۹۳ هم انطباق دارد و در همین حال اندیکاتور RSI هم در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است. همچنین در نمودار روزانه، GBPUSD به بالای مقاومت ۱٫۳۰۳۸ عبور کرده و مسیر صعودی بازار تا خط روند مقاومتی رسم شده از کف ۱٫۲۶۶۱ هموار است. این خط روندی با ۱٫۳۱ دلار فاصله کمی دارد.
درحالی‌که ۱٫۳۱ می‌تواند فروشندگان چهارساعته و روزانه GBPUSD را وارد بازار کند، اما نمودار هفتگی GBPUSD نشانگر نوسان بازار بین ناحیه تقاضای ۱٫۲۸۱۴-۱٫۲۵۸۹ و ناحیه عرضه ۱٫۳۴۷۲-۱٫۳۲۰۴ است. اخیراً بازار به انتهای پایینی محدوده خنثی برخورد کرده بود و واکنش صعودی قوی به آن نشان داده است. به همین دلیل از دید نمودار هفتگی GBPUSD، شاید فروش از ۱٫۳۱ دلار ایده خوبی نباشد، چون‌که نمودار هفتگی GBPUSD می‌تواند تا ناحیه عرضه ۱٫۳۴۷۲-۱٫۳۲۰۴ صعود کند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

بر اساس مطالب بالا می‌توان به دو سناریوی زیر برای معامله GBPUSD فکر کرد:
سناریوی اول: برخورد مجدد GBPUSD به نرخ بازگشایی ماه اکتبر در قالب حمایت (۱٫۳۰۳۱) و تشکیل کندل صعودی کامل. چنین حرکتی می‌تواند برای ورود به معامله خرید GBPUSD کافی باشد. حد سود اول معامله خرید GBPUSD نرخ رُند ۱٫۳۱ دلار خواهد بود.
سناریوی دوم: هر چند که نمودار هفتگی GBPUSD از ادامه حرکات صعودی به بالای ۱٫۳۱ حکایت دارد، اما به دلیل انطباق‌های اشاره شده احتمال جهش نزولی GBPUSD از محدوده ۱٫۳۱ دلار وجود دارد. درصورتی‌که سیگنال فروش پرایس اکشن در محدوده ۱٫۳۱ دلار ظاهر شد، می‌توان با حد سود قرار دادن نرخ بازگشایی ماه اکتبر در ۱٫۳۰۳۱ وارد معامله فروش GBPUSD شد. در نظر داشته باشید که شاید GBPUSD پیش از رسیدن به ۱٫۳۰۳۱ به سمت بالا بازگردد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید