تحلیل پرایس اکشن GBPUSD

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۴۵

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

از ابتدای هفته معاملاتی GBPUSD در بین ۱٫۲۸ و ۱٫۲۷ در نوسان بوده است. حرکات قیمتی روز پنجشنبه GBPUSD نشانگر رشد ۰٫۳۷ درصدی جفت ارز است. این حرکت صعودی بیشتر به خاطر سقوط ارزش دلار آمریکا در بازار فارکس بوده است. شکست سقف دامنه فاز خنثی در ۱٫۲۸ دلار می‌تواند GBPUSD را به نرخ رُند ۱٫۲۹ دلاری برساند. در زیر ۱٫۲۷ دلار هم مسیر نزولی بازار تا حمایت کلیدی روزانه ۱٫۲۶۳۵ هموار است.
در نمودارهای بلندمدت GBPUSD، جفت ارز همچنان در داخل ناحیه تقاضای هفتگی ۱٫۲۸۱۴-۱٫۲۵۸۹ قرار دارد. با این حال جفت ارز هنوز نتوانسته حرکت صعودی قابل‌توجهی به راه بیندازد. با این حال در نمودار روزانه GBPUSD بازار حمایت قوی را در ۱٫۲۶۳۵ در پیش رو دارد. همچنین الگوی AB=CD روزانه‌ای هم در ۱٫۲۶۱۴ تکمیل می‌شود.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

بسته شدن نمودار چهارساعته در بالای ۱٫۲۸ همراه با برخورد مجدد به این نرخ در قالب حمایت و همچنین تشکیل کندل چهارساعته صعودی می‌تواند برای ورود به معامله خرید GBPUSD تا ۱٫۲۹ کافی باشد. ازآنجایی‌که جفت ارز GBPUSD با انتهای بالایی فاز خنثی در ۱٫۲۸ درگیر است، اکثر معامله گران امیدوارند که جفت ارز تا ۱٫۲۷ دلار پایین بیاید. به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله فروش GBPUSD منتظر بسته شدن جفت ارز در زیر نرخ بازگشایی ماه نوامبر در ۱٫۲۶۷۶ بمانید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید