تحلیل پرایس اکشن USDJPY

پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳

جفت ارز USDJPY توانسته به اوج ۱۱۲٫۱۷ صعود کند. این نرخ از اوایل ماه ژانویه لمس نشده بود. به خاطر حرکات صعودی دیروز USDJPY، نمودار هفتگی توانسته به بالای خط روند مقاومت هفتگی رسم شده از اوج ۱۲۳٫۷۵ عبور کند و می‌تواند به‌زودی نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۶ در ۱۱۲٫۶۵ را لمس کند. از دید نمودار روزانه، جفت ارز USDJPY با مقاومت ۱۱۲٫۱۱ درگیر است. بازگشت نزولی از این محدوده می‌تواند USDJPY تا حمایت ۱۱۱٫۱۶ پایین بکشد، در همین حال ادامه حرکات صعودی می‌توانند USDJPY را به ناحیه عرضه ۱۱۳٫۹۱-۱۱۳٫۰۹ برسانند.
در نمودار چهارساعته، USDJPY اخیراً به بالای ۱۱۲ عبور کرده و به زیر ناحیه عرضه ۱۱۲٫۳۸-۱۱۲٫۱۸ برخورد کرده است. در حال حاضر خریداران از ۱۱۲ حمایت می‌کنند و این می‌تواند بازار دوباره به ناحیه عرضه چهارساعته برساند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

طبق نمودار چهارساعته و روزانه، احتمالاً امروز جفت ارز USDJPY تضعیف خواهد شد. نه‌تنها مقاومت ۱۱۲٫۱۱ در برابر خریداران قرار گرفته، بلکه ناحیه عرضه چهارساعته و نرخ رُند ۱۱۲ هم فعال شده‌اند. تنها مشکل موجود، وضعیت نمودار هفتگی است. خریداران هفتگی می‌توانند بازار را به بالای مقاومت‌های چهارساعته و روزانه برسانند و نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱۱۲٫۶۵ را فعال کنند.
بااین‌حال اگر هنوز هم به دنبال فروش USDJPY از نواحی مقاومتی چهارساعته و روزانه هستید، توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله فروش منتظر تشکیل کندل چهارساعته نزولی کامل بمانید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته USDJPY

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید