تحلیل پرایس اکشن USDJPY

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

تحلیل امروز USDJPY را از نمودار هفتگی شروع می‌کنیم. نمودار هفتگی USDJPY اخیراً توانسته از نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱۱۲٫۶۵ عبور کند. این حرکت باعث شده تا مسیر صعودی USDJPY تا ناحیه عرضه ۱۱۵٫۵۰-۱۱۳٫۸۵ هموار شود. بایستی توجه داشت که این ناحیه عرضه هفتگی سابقه تاریخی قوی دارد. در نمودار روزانه USDJPY، مقاومت ۱۱۳٫۴۰ می‌تواند سطح کلیدی برای بازار باشد. شکست این مقاومت، USDJPY را به مقاومت کلیدی ۱۱۴٫۴۵ خواهد رساند، درحالی‌که بازگشت نزولی از ۱۱۳٫۵۰ می‌تواند USDJPY را به خط روند حمایتی رسم شده از کف ۱۰۹٫۷۷ برساند.
در معاملات دیروز، نمودار چهارساعته USDJPY در زیر ناحیه مقاومتی ۱۱۳٫۳۱-۱۱۳٫۵۲ و ناحیه عرضه ۱۱۳٫۴۱-۱۱۳٫۲۵ در نوسان بود. با توجه به اینکه محدوده چهارساعته اشاره شده شامل مقاومت روزانه ۱۱۳٫۴۰ می‌شود، خریداران هفتگی USDJPY ابتدا باید منتظر شکست این محدوده بمانند و بعد از آن انتظار رسیدن USDJPY به ناحیه عرضه هفتگی را داشته باشند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

نمودار هفتگی USDJPY از ادامه حرکات صعودی حکایت دارد، اما نمودارهای چهارساعته و روزانه نشان می‌دهند که شاید USDJPY تضعیف شود. به همین دلیل تصمیم‌گیری در رابطه با ورود به بازار کار سختی است.
در حال حاضر محدوده سبز رنگ چهارساعته بین انتهای پایینی ناحیه عرضه هفتگی در ۱۱۳٫۸۵ و نرخ رُند ۱۱۴ برای ورود به معامله فروش USDJPY مناسب است. تشکیل کندل نزولی چهارساعته کامل در این محدوده می‌تواند برای ورود به معامله فروش USDJPY کافی باشد. با این حال به خاطر وضعیت نمودار هفتگی توصیه می‌شود که با احتیاط عمل کنید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته USDJPY

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید